ETWINNING пројекат „What tool is it?“

У оквиру спровођења ERASMUS+ пројекта наше школе планирани су мини eTwinning пројекти од којих је и пројекат под називом „What tool is it?“ ( „Које алате користимо?“) који је спроведен међу ученицима млађих разреда Матичне школе и ученика школе партнера “ Борски Микулаш“ из Словачке. Циљ пројекта је подизање свести ученика на тему дигиталних алата које користимо свакодневно у настави и комуникацији ван школе. Ученици из Словачке су креирали квиз на тему које дигиталне алате користимо и знамо који су спровели у свом разреду затим су ученици 3.разреда наше школе заједно са својом учитељицом Наташом Михајловић креирали и спровели квиз међу млађим ученицима матичне школе. Резултати квиза су показали висок ниво препознавања најчешћих дигиталних алата и апликација за комуникацију и учење што је и нама одличан показатељ за даља планирања током спровођења редовног наставног процеса. Коначни корак је био да ученици ураде квиз које су припремили школе партнери и упореде резултате. Резултати су показали велику сличност у коришћењу алата и препознавања апликација за рад и њихових функција.