Европска језичка ознака 2023. за пројекат ,,Чаробна интеркултурална мрежа пријатељства – Калеидоскоп врлина“

Јуче су у Информативном центру Фондације Темпус подељене престижне награде у области страних језика. Основна школа ,,Карађорђе“ је по други пут носилац престижног признања ,,Европска језичка ознака“ у области учења страног ( енглеског) језика. Ова награда додељена је за квалитет и инивације у настави страног језика након процене активности реализованих током сровођења пројекта. Узето је у обзир и да ли је пројекат и у коликој мери изашао ван зидова школе што је свакако био један од важнијих фактора и циљ самог пројекта, умрежавање са вршњавим из других земаља. Након доделе награда одржана је панел дискусија током које су награђени наставници говорили о својим пројектима и како је то искуство утицало на њихов даљи рад. Слоган пројекта је био ,,Вратимо врлине у моду!“и током 1о недеља обрађено је 9 врлина кроз све предмете и различите формате. У овом пројекту су чествовали ученици садашњег 7-1 разреда а координатор пројекта је била наставница енглеског језика Весна Жаке која је уједно и одељенски старешина поменутом одељењу. Пројекат који је мотивисао ученике на креативност, истраживање, развијање вештина и сарадњу са другарима из других школа. Захваљујемо се европској комисији на препознавању квалитета у настави! Честитамо ученицима и наставници Весни на добијеној награди и да им ово буде мотив за нове изазове!