Прва конференција ученичких задруга

Дана 21. децембра 2021. у Беграду, у хотелу Метропол, одржана је Прва конференција „Ученичке задруге – могућност и значај за развој компетенција ученика“. Конферецији су присусвовали министар просвете Бранко Ружић, његови помоћници, директори основних школа који су учествовали у оснивању ученичких задруга, директори ученичких задруга, координатори и наставници – чланови ученичких задруга. У току конференције даване су конкретне смернице које се односе на оснивање и правни оквир ученичких задруга, њихове моделе и могућности. Кроз примере добре праксе сагледано је развијање међупредметних компетенција кроз обогаћени једносменски рад и активности ученичких задруга (група аутора Школске управе Пожаревац, директорка Основне школе „Бранко Радичевић“ Габровац, Биљана Тодоровић , директорка Основне школе „Сава Ковачевић“ Михајловац, Маријана Микуљевић, директорка ученичке задруге Основна школа „Надежда Петровић“, Велика Плана. Конференцији су присуствовале наставнице разредне наставе наше школе, Александра Маринковић и Наташа Михаиловић. Презентовале су неке од производа наше ученичке задруге, размениле продукте, идеје и искуства са другим задругарима и успоставиле контакте ради могуће будуће сарадње.