Ученици наше школе „Карађорђевим стопама“ 24.априла 2021. године

Планинарски клуб „Врбица“ из Велике Плане је и ове године организовао, 18.по реду, поход планинарском стазом „Карађорђевим стопама“ у склопу обележавања Дана општине Велика Плана. Такође, 24.априла се слави Лазарева субота и Врбица. Празник је успомена на последње чудо Христово пред Недељу страдања, смрт и Васкрсење. Баш на овај празник Планинарски клуб је био домаћин традиционалне акције „Карађорђевим стопама“. Ученици наше школе у пратњи наставнице историје Наде Марјановић-Дакић су се прикључили овом походу и пешачили Карађорђевим стопама. Кренули су од базена у Великој Плани ујутру око 9 часова. Стаза обухвата четири тачке – Манастир Покајница, Манастир Копорин, Караула и Радовањски луг. Завршетак је био у центру Радовања одакле су се организованим превозом ученици вратили назад у В. Плану. Учесници су успут имали паузу и одмарали. Незаборавна авантура по сунчаном и лепом дану. Наши ученици су пуни позитивних утисака о овој акцији. Хвала наставници Нади М.Д. за организацију и реализацију исте. Такође хвала наставницама Весни Жаке и Јасмини Митић као и педагогу школе Мирјани Живковић што су на одређеним деоницама поздравиле наше ученике и тиме подржале ову акцију.