Хуманитарна акција ,,Пакет за друга са Косова и Метохије“

Ученици млађих разреда наше школе учествовали су у хуманитарној акцији која под називом „Пакет за друга или другарицу са Косова и Метохије“. Ову акцију организује Удружење Краљевина Србије и идеја је да ученици из Србије направе поклоне изненађења за своје вршњаке са Косова и Метохије. Деца су се потписивала на пакетима и остављала своје адреса како би деца која буду примала пакете могла да им се захвале и остваре контакт, можда и неко ново пријатељство. Садржај пакета је разнолик у зависности од могућности родитеља и креативности и идеја деце. Поред поклона у пакетима се налазе и поруке које су деца писала другарима који ће добити пакете. Пакети ће бити уручени деци из општине Косовска Витина.