Двеста година школства у Старом Селу

Поводом прославе значајног јубилеја, 200 година школства у Старом Селу, у продукцији и режији Дома културе ,,Влада Марјановић“ из Старог Села и школе ,,Карађорђе“, снимљен је мали документарац о нашој школи. У филму је, из свог угла, на основу својих осећања, сећања и сазнања, говорило неколико њених бивших и садашњих радника и ученика. Напомињемо да је овде испричан само један делић интересантне прошлости, понеки детаљ којег су се наши саговорници присетили, те молимо за разумевање што у филму нису поменута још многа имена ученика, учитеља, наставника и свих људи који у богатом животу наше школе имају своје место.

Радујемо се што ћемо 116 година стару зграду школе ускоро видети у новом руху јер са на њеној дуго очекиваној реконструкцији и ових дана вредно ради. Истичемо, овом приликом, да је у завршној фази израде монографија мр Дарка Ивановића ,,Школа у Старом Селу II“, чији је аутор у једном периоду био и наш наставник историје. Жао нам је, једино, што у години јубилеја, због вишемесечне лоше епидемиолошке ситуације, нисмо успели да остваримо све планиране школске активности, као ни сусрет на свечаној академији. Не брините, виђење само одлажемо за неке лепше и здравије дане!

Документарни филм о два века школства у Старом Селу