Прво место за ученицу Тару Димитријевић на литерарном конкурсу

Тара Димитријевић, ученица основне школе ,,Карађорђе“, освјоила је прво место на литерарном конкурсу у оквиру манифестације Шантићеви дани, основне школе ,,Алекса Шантић“ из Београда ( Калуђерице), и то у категорији Старији основци. Тара је написала песму на тему Породица је моја сигурна лука и показала свој таленат за писање. Хвала жирију на додељеној награди. Честитамо Тари на освојеној дипломи !

ПОРОДИЦА ЈЕ МОЈА СИГУРНА ЛУКА

Море живота свако од нас има, Пловимо по њему и мирно и бурноАли се увек враћамо тамо Где нам је топло,мирно и сигурно.

Где год да пођем, враћам се опетУ своју тврђаву која ме штити,У тврђаву што се породица зове,Да се одморим и снагом напунимЗа нове пловидбе и изазове.

Моја је мајка мој светионикИ кад сам далеко и кад сам ту,Осмех на лицу, топли загрљај,И све ми је са њом и уз њу.

А мој је тата гранитна стена,Злокобни таласи од њега бежеИ морски пси што би нас хтели,Могу једино да лају и реже.

И у сред луке, ту иза маме и тате, Што над нама бдије сестрица моја,Морнарић весели, дотрчи у моје наручје,И ту се као маче умилно свије.

Ово је лука мога мира,Ово је лука мога спаса,Овде нам море немирно не шкоди,Узалуд хучи, узалуд таласа.

Моја је породица моћна и снажна, Пуна разумевања и добре воље,И што је више љубављу пунимоОна је све јача и осећа се боље.

Тара Димитријевић Основна школа ,, Карађорђе“, Велика Плана