Прва Еразмус+ посета Словачкој у оквиру пројекта ,,Овако ми делимо“ – Први дан

Осам наставника Пројектног тима основне школе ,,Карађорђе“ и 9 ученика седмог и осмог разреда допутовали су у Словачку где ће ове недеље, од 2. до7. маја, заједно са партнерима, наставницима и ученицима основне школе ,,Борски Микулаш“ реализовати активности и посете по планираном програму ове партнерске школе. Данас је у њиховом Дому културе организован свечани дочек, где су их поздравили и свечано им се обратили председник општине, директор школе, координатор Erasmus+ пројекта ,,This is how we share“ и пожелели добродошлицу, пријатан и успешан боравак у Словачкој. Од програма су наши наставници и ученици могли да погледају кратак филм о Словачкој, виде њихову традиционалну фолклорну групу ‘Саберс’, изведбу школског тима мажореткиња, обиђу Градску општину, Библиотеку, прошетају местом Борски Микулаш и боље га упознају. Ученици и наставници су такође дали изјаву за њихову локалну ТВ станицу а затим обишли партнерску школу, боље упознали свакодневни школски живот ученика ове школе али и учествовали у интерактивним радионицама Ђачког парламента и радионици на тему употребе дигиталних алата у настави.

Хвала драгим пријатељима, нашим партнерима, домаћинима ове посете, на топлој добродошлици и пријему и унапред се надамо успешној сарадњи наредних дана. Учесници ове посете су наставници : Јасмина Митић, Ивана Стојановић-Николић, Мирјана Стојадиновић, Нада Марјановић-Дакић, Весна Жаке, Александра Маринковић, Нада Ристовић и Млађена Момчиловић и ученици : Ана Барјактаревић, Ива Живановић, Александар Маринковић, Лазар Павловић, Вукашин Пешић, Нађа Николић, Катарина Милојевић, Уна Милошевић и Маша Станојев.