Размена писама на енглеском језику са другарима из Турске

Ученици петог и осмог разреда матичне школе основне школе ‘Карађорђе’ тренутно учествују у размени писама са другарима једне основне школе из Турскe. У питању је школа која нам је била партнер на једном Etwinning пројекту пре две године. Обновили смо сарадњу и у жељи да ученици комуницирају на енглеском, почели смо сарадњу прво Skype часом а затим смо почели и размену писама. Након прве размене, утисци су одлични. Добре стране ове активности су да су поред вежбе писања на енглеском језику ученици с нестрпљењем очекивали писмо свог пара из Турске а затим радосно читали добијена писма. Овим путем се захваљујемо нашим другарима из места Golhisar /Burdur у Турској који су се веома потрудили да украсе и напишу писма за наше ученике. Ученици су мотивисани и желе да наставе размену писама и даље. Координатор ове активности је наставница енглеског језика Весна Жаке.