Изложба Француског института у ОШ“Карађорђе“ у оквиру Еко-школе

У нашој школи се ове недеље реализује изложба Француског института „Караван за климу-Биодиверзитет и Климатске промене“ у оквиру Еко-школе. Ова изложба путује Србијом и сваке недеље мења домаћина. У сарадњи са Француским институтом и Амбасадорима Одрживог развоја и заштите животне средине имамо ту могућност да и наши ученици учествују у овом пројекту. Изложба је двојезична, на српском и француском и интерактивна што им пружа могућност да истражују експонате и учествују у сазнавању интересантних чињеница на тему утицаја климатских промена на биодиверзитет. Изложба је постављена у холу матичне школе „Карађорђе“. Наставнице француског језика, Славице Барјактаревић је са ученицима 8-1 одржала интерактивни час током којег су ученици кроз вежбу комуникације сазнавали више о овој теми. Ученицима је било интересантно да истражују и науче на овај начин.