Практичне радионице компаније „Супериор“ о енергетској ефикасности

Ове недеље су ученици првог и трећег разреда заједно са својим учитељицама, Љиљаном Првуловић и Весном Ракобрадовић, посетили компанију „Супериор“ у Великој Плани. На ливадама, пољима и оближњим њивама су обновили знање о условима за живот биљака, живог света ливада, њива и воћњака, важности биљака за живот људи и животиња. Директор ове компаније, домаћин и предавач, Небојша Ђиновић је, на деци приступачан и занимљив начин, говорио о гајењу ратарских култура и воћа, али и коришћењу органског отпада са њиве за грејање што се у овој компанији примењује годинама уназад.

Појам енергетске ефикасности је ученицима био познат кроз коришћење енергије ветра и сунца и знају да има велики утицај на климу и животну средину. Данас су видели постројења за грејање просторија предузећа где се користи биомаса. Уместо да се спале и заору, постају одличан и јефтин енергент чиме се знатно смањује цена грејања а уједно се врши и рециклажа. Посета је завршена дружењем уз сокове и слаткише.