Међународни дан борбе протв вршњачког насиља

Последње среде у фебруару обележава се Дан розе мајица- Међународни дан борбе протв вршњачког насиља. Све је почело 2007. године у Канади. Један средњошколац је, у знак подршке својој мајци оболелој од рака дојке, обукао розе мајицу. Због тога се сусрео са малтретирањем од стране својих вршњака- претукли су га у школском дворишту. Његови другари су се организовали и наредногдана у школи делили и носили на себи мајице у розе боји. Тиме су стали у одбрану свога друга и послали јасну поруку против вршњачког насиља, али и учинили да розе мајица постане симбол иницијативе у борби против вршњачког насиља и подршке деци која се суочавају и пролазе кроз овај вид злостављања.

У ОШ „Карађорђе“ је прошле школске године  први пут обележен овај важан датум. Ове године настављамо и догађај претварамо у традицију. У свим издвојеним одељењима наше школе ученици и наставници су 24. фебруара обукли нешто у розе боји. Реализоване су  креативне и едукативне радионице на ову тему, а ученици су правили и паное. За ученике је ова тема јако важна, па су се са задовољством ангажовали у свим активностима.