Наслеђе Светосавља

На традиционалном општинском ликовном конкурсу, који се сваке године одржава у Галерији Центра за културу „Масука“ у Великој Плани, ученици наше школе учествују дуги низ година и  оставaрују запажене резултате.
          Ове школске године изложено је по осам радова из сваке школе са територије Велике Плане. Од наших ученика селекцију најуспешних изложених остварења постигли су: Алекса Митровић V3, Вељкo Марјановић VI3, Марко Ристић VI4, Љубицa Степић VII4, Матија Јовановић VII2 и Милицa Ђекић VIII4, док су радови Душана Донића VII2  и Ирене Ташковић VIII1 награђени другом  и трећом наградом у категорији ученика VII и VIII разреда.
          Наградни конкурс овог облика добра је прилика за увид у постигнућа сваке школе у области ликовног стваралаштва, објективно сагледавање развоја ученика и наставних метода рада. Награда је увек добра мотивација за даље напредовање, а овогодишњи добитници објективно су их заслужили досадашњим одличним постигнућима у редовној настави из области ликовне културе.