Туристички водич кроз моје место и околину

У понедељак 20. јануара, ученици 2. и 3. разреда наше школе у Бресју, њихова учитељица Љиљана Првуловић и наставница енглеског језика Александра Алексић представили су родитељима свој пројекат – Дечији туристички водич кроз моје место и околину.

Ученици су овај пројекат радили током читавог полугодишта. Циљ пројетка био је упознавање и истраживање насеља у ком ученици живе и њихово упознавање са туристичким потенцијалима своје околине. Ученици су научили да кроз различите форме изражавања промовишу своје окружење.

Резултат њиховог пројекта је Туристички водич у дигиталној и папирној форми. Они су Водич представили својим родитељима и другарима из других одељења. У оквиру презентације представили су и збирку рецепата Укуси мог краја. За све посетиоце презентацији ученици су припремили послужење – локалне специјалитете које су направили заједно са својим родитељима.