Обележен Светски Дан Хране у ОШ „Карађорђе“

Данас су ученици шестог разреда имали прилике да уз организован превоз од стране компанија „Superior“ из Велике Плане, посете презентацију ове велике компаније у оквиру обележавања Светског Дана Хране, 16.октобра. Презентација је одржана у дворишту основне школе „Свети Сава“ у Великој Плани а ученици су заједно са својом наставницом биологије, Божицом Красић, психологом школе Милицом Милорадовић-Станковић и наставницом енглеског језика Весном Jaquet имали прилику да чују и виде врсте семена и поврћа које ова компанија производи и гаји. Ученици су могли да погледају како паприка расте од семена до коначног производа. Видели су разне врсте паприке, краставца, купуса, ароније, боровнице, имали су прилику да пробају домаћи ајвар и домаћи џем од кајсија породице Радић, која са још три породице ( Ђиновић, Диклић и Марковић )чине локалну заједницу Slow Food Convivium Velika Plana. Ученици су на поклон од компаније Superior Seme добили по саксију и семе кукуруза шећерца које ће засадити и гајити током ове године заједно са наставницом биологије. Презентација је била веома занимљива, ученици су уживали у часу, стекли практична искуства и запамтили и видели мало више о врстама које се узгајају у околини.