Тоyota конкрус „Велики лов на биљке“ у школи у Бресју

Ученици трећег разреда основне школе „Карађорђе“ у Бресју су се са својом учитељицом Љиљаном Првуловић укључили у Toyota конкурс „Велики лов на биљке“ у оквиру Међународног програма Еко-школе. Током ових сунчаних дана у оквиру часа чувара природе спровели су активност „Шетња размишљања“ – Ливада под лупом. Тема је била посматрање, препознавање биљних врста које расту у школском дворишту и око њега. Ученици су током активности имали за циљ да размишљају о условима живота и начину прилагођавања биљака условима у станишту. До краја часа, ученици су идентификовали, фотографисали и забележили 9 биљних врста. Научили су да су неке од тих биљака јестиве а неке имају лековита својства. Од њих се праве чајеви, мелеми и лекови. Активност им се допала. Учење у природи даје могућност повезивање више школских предмета и развијање тимског рада и организације. Откривање нових садржаја подстиче њихово закључивање и размишљање о теми. Овај час је био позив и осталим разредима да се придруже конкурсу „Велики лов на биљке“.