Учешће у континуираној еколошкој акцији „Свака лименка се рачуна“ Рекан фондације у оквиру програма Еко-школа

У оквиру спровођења Међународног програма Еко-школа, ученици основне школе „Карађорђе“ су након послате пријаве на школску адресу добили амбалажу за одлагање лименки. У оквиру овог континуираног програма ученици добијају бесплатан одвоз лименки у року од 24 сата од позива. Веома је важно подизати свест на тему очувања наше непосредне животне средине на првом месту и показивати на делу шта значи одржив развој. Лименке нису отпад док се не разврстају већ се гомилају са остатком ђубрета и не могу се искористити а када се одвоје онда постају рециклажни отпад који се може поново употребити и тако у круг без таложења и загађења животне средине. Ученици су били веома узбуђени када су почели да одвајају своје прве лименке. Надамо се да ће ово бити један корак ка подизању свести како ученика тако и свих осталих у нашем окружењу. Хвала Рекан фондацији на послатој амбалажи и удружењу Амбасадори одрживог развоја и животне средине на овим могућностима.