ОБЕЛЕЖЕН ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА У ВЕЛИКОМ ОРАШЈУ

Европски дан језика се у нашој школи обележава сваке године све масовније и све разноврсније. Овај празник вишејезичности и мултикултуралности , традиционално је прослављен и у нашој подручној школи у Великом Орашју.

Наставнице француског и енглеског језика Весна Алексић и Гордана Радовановић одржле су 27. септембра час корелације посвећен овом Дану. Ученици старијих разреда у Великом Орашју су заједно са њима најпре погледали кратак филм и подсетили се како је претходних година обележаван овај датум у нашој школи.

Након тога су бојили заставе европских земаља и правили беџеве на којима су исписивали поздравне поруке на разним језицима. За то време слушали су музику на енглеском, француском, немачком и грчком језику. Најмлађи су играли друштвене игре на страним језицима. Посебно им се допала „игра меморије“ која је била заснована на познавању држава, застава и знаменитости Европе.

Заставице које су ученици бојили током овог пројекта красе ходник наше школе.