Славимо Европски Дан Језика !

Ученици трећег разреда су са својом наставницом енглеског језика Весном Jaquet осмислили занимљив час за прваке којим су обележили Европски Дан Језика. Час је имао за циљ да мотивише прваке да наставе са редовним учењем енглеског језика и увиде могућности које знање страног језика пружа, као што су комуникација и игра са вршњацима.

Ученици трећег разреда су певали песмицу добродошлице, представили им се на енглеском језику, певали песмицу о бојама, помагали у активности бојења дуге и затим заједно певали „Дугину песмицу – Rainbow song“, затим су именовали на енглеском одређене школске предмете кроз активност, потом играли игру „Цртај и препознај “ где је један ученик цртао одређени предмет на табли а остали на енглеском пробали да погоде назив предмета. За крај су им ученици трећег разреда отпевали веселу песмицу. Сви ученици су уживали, одлично се забавили и договорили на обострано задовољство и радост да ово не буде последњи заједнички час.