ETWINNING пројекат „Различити језици, исте вредности – Хајде да прославимо Европски Дан Језика“

Ученици школе „Карађорђе“ су месец септембар провели у учествовању у неколико etwinning пројеката на тему обележавања Европског Дана Језика. Идеја пројекта „Различити језици, исте вредности“ је била да разменимо ручно прављене и потписане честитке које смо слали поштом у чак 11 различитих земаља ( Пољска, Италија, Немачка, Француска, Шпанија, Хрватска, Румунија, Турска, Украјина, Македонија, Албанија ). У пројекту су учествовали ученици шестог разреда и потрудили су се да осмисле оригиналан дизајн и поруку за другаре. Радили су у групама и били веома маштовити и заинтересовани. Ове недеље су им стизале поштом на школску адресу честитке другара којима су писали а на Дан Језика су за све ученике наше школе организовали изложбу у холу где су сви имали прилике да виде честитке за Европски Дан Језика. Наставница енглеског језика Весна Жаке и наставница српског језика Ивана Стојановић су биле координатори овог etwinning пројекта.