Средњи век у нашој учионици

Иако се средњи век сматра мрачним периодом историје, нас то није спречило да га данас призовемо. Реализован је један занимљив час на ту тему.

Храбри шестаци и њихове наставнице музичке културе, историје, енглеског и српског језика, одлучили су да данас кроз музику, костиме и разговор, оживе лозу Бранковића на часу корелације поменутих предмета.

Кроз текст Владимира Хулпаха, „Смедеревска тврђава”, наставнице Нада и Ивана прошле су упоређујући историју са легендом, посебно се осврћући на лик Проклете Јерине (Ирине Кантакузин), док је наставница Јелена упознала ученике са средњовековном музиком и представила један од средњовековних инструмената, кавал.

Током часа ученици су научили и нове речи на енглеском језику, пратећи поменути Хулпахов текст, док их је наставница Весна надгледала.

Циљ часа био је повезати различите области и указати ученицима на то да треба повезивати градиво свих предмета. Било је изузетно занимљиво и, што је најважније, сви смо понешто ново научили.