Приредба поводом обележавања 101 године од завршетка Првог светског рата

У среду, 15.5.2019.године, је у оквиру прославе Дана основне школе ,,Карађорђе“, одржана приредба у извођењу ученика од петог до осмог разреда. Главна идеја је потекла од ученика шестог разреда Михајла Миленковића, који је овим путем, кроз свој омиљени предмет – Историју, желео да допринесе обележавању 101 години од завршетка Првог светског рата. У организацији су му помогли заинтересовани другари, учесници Драмске секције и Хора наше школе. На овај начин ученици су се активно укључили у овај пројекат да кроз организовање приредбе и учења одређених песама на ову тему сазнају о Првом светском рату, његовим последицама и песмама које су после рата настале. Приредби су присуствовали ученици, наставници и родитељи ученика. Ученици су изводили песме на српском, енглеском и француском језику. Овим путем похваљујемо ученика Михајла и честитамо му на доброј организацији и иницијативи. Честитамо свим ученицима на великом интересовању које су показали током прирема. Наставнице које су заједно са ученицима учествовале у овој тематској корелацији су наставнице српског језика Ивана Стојановић и Горана Милосављевић, наставница музичке културе Јелена Миљевић и наставница енглеског језика Весна Жаке.