Прослављен ETWINNING DAN у школи ,,Карађорђе“

У основној школи ,,Карађорђе“ у Великој Плани је у четвртак, 9.маја 2019.године, прослављен eTwinning Дан. Како се истог дана обележава и Дан Европе, наставници су у школи обележавањем овог дана, покушали да подсете на компетенције ученика 21.века, на особине које би ученици требало да стекну током основног образовања кроз учествовања у разноврсним активностима свих школских предмета и учествовања у школском животу. Ученици су правили заставице са исписаним компетенцијама (вештинама ) и делили су их тог дана ученицима матичне школе. ETWINNING рођендан је прослављен на занимљив и креативан начин. У оквиру обележавања Дана Еворпе и у складу са овогодишњом темом Демократија, наставници су покушали да заједно са ученицима опишу које то особине чине Европски Идентитет, које су особине неопходне да људи заједно успешно сарађују, живе, раде и напредују. Све идеје су изложене у холу школе у виду постера.