ETWINNING пролећна кампања – корелација енглеског језика и грађанског васпитања

У оквиру пролећне кампање eTwinning портала, планирано је стварање измишљене еTwinning галаксије подељене на пет планета. Ове године се кампања фокусира на демократију и људска права. Свака планета има тему и активности предложене за учионицу. Планета људских права је прва од тема и у складу са тим у Основној школи „Карађорђе” данас је одржан час корелације између предмета енглески језик (наставница Vesna Jaquet ) и грађанско васпитање (наставник Ненад Миленовић ). Час је за циљ имао разговор и активности на тему људских права и демократије. Говорили смо о стварању демократке школе, креирали „Демократско дрво вредности”, писали инспиративне цитате и поредили школу у прошлости и сада. Ученици су били инспиративни и креативни у стварању цитата на тему људских права и дискусије у току часа.