Читамо да бисмо били јачи

4. фебруара 2019. године Библиотека „Радоје Домановић“ у Великој Плани напунила је 70 година. Тог дана Библиотека је традиционално бесплатно учлањивала нове кориснике. Ученици 4. разреда наше школе из Бресја заједно са својом наставницом енглеског језика посетили су Библиотеку и учланили се.

Док се не заврше радови на замени фасадне столарије, који су у току, издавање књига у овој Библиотеци је обустављено осим за учеснике манифестације „Читалачка значка“ (због приступачности овог дела фонда).

Ипак, овај зимски распуст четвртаци из Бресја провешће читајући занимљиве наслове дечије литературе. Њихова наставница има мобилну библиотеку. Ученици су позајмили неке књиге које ће читати и међусобно размењивати за време распуста.